My Weblog: istanbul elektrikci

Historia w pigułce – jak powstała Jalema

Wszystko zaczęło się w latach dwudziestych…

Jan, Leendert, Machiel (Ja-Le-Ma) Klopmanowie otworzyli małą fabrykę w holenderskim mieście Koog aan de Zaan. Nie musiało minąć wiele czasu, by mała firma przeobraziła się w duży biznes rodzinny.

W 1947 roku ojciec i syn Westendorffowie przejęli Jalemę i również w Holandii, w Limburgu, rozpoczęli dynamiczny rozwój firmy. Wystartowała produkcja uchwytów listowych, koszulek i teczek plastikowych, a także kartonów do archiwizacji i wielu innych produktów do organizacji biur. Produktów, które doskonalone są do dziś – jak choćby klipsy archiwizacyjne czy systemy prezentacyjne.

Ale wracając do państwa Westendorffów. Ich sukces rósł tak szybko, że siedziba w Limburgu okazała się zbyt mała. Wtedy – w 1952 roku – firma przeniosła się do Reuver.

 

Przełom

Pod koniec lat .50 – czyli krótko po przeniesieniu do nowej siedziby – nastąpił przełom. Jalema opracowała i stworzyła  niezwykle przydatny w praktyce System Bocznego Zawieszenia.

System ten daje możliwość składowania, przechowywania i archiwizacji dokumentów na jednym punkcie mocowania w pozycji pionowej. Jako pierwszy ten zmyślny wynalazek wdrożyły holenderskie szpitale.

Wkrótce potem, w ślad za nimi i całą służbą zdrowia, podążyły inne branże – graficzna, prawnicza, edukacyjna i wiele innych.

Obecnie firmę rozwija już trzecia generacja oddanych pracowników z rodziną Westendorff na czele.

Poznaj efekt blisko osiemdziesięciu lat pracy, praktyki, ekspertyz i przemyślanych konceptów organizacji biur, archiwów firmowych oraz składów dokumentów – na dobry początek, co powiesz na wspomniane klipsy archiwizacyjne z serii JalemaClip?

↑ powrót do góry strony